Lampy do fototerapii noworodków

Piątek 26 maja 2017 21:20:55
W dniu 26 maja 2017 roku  firma Promed S.A. z Warszawy dostarczyła dla potrzeb oddziału noworodkowego naszego Szpitala dwie lampy do fototerapii noworodków. Są to medyczne lampy do fototerapii: model Lullaby PT firmy GE Healthcare. Lampy te służą do leczenia żółtaczki fizjologicznej u noworodków za pomocą wydzielanego światła o niebieskim kolorze. Do lamp zostały także dołączone dodatkowe żarówki (na wymianę),  gdyż żarówki po pewnym czasie tracą swoje właściwości lecznicze. Lampy posiadają statyw jezdny z regulowaną wysokością aby jak najlepiej umiejscowić źródło światła nad noworodkiem.
Zakup lamp został zrealizowany dzięki pomocy finansowej Miasta Lubliniec. Koszt zakupu ww. dwóch lamp wyniósł: 6588 zł brutto z czego Miasto Lubliniec przeznaczyło 6480 zł a pozostałą część (tylko 108 zł) zapłaci nasz Szpital.
Na zdjęciach znajdują się Pani lek. med. Halina Pilch-Kucia Kierownik oddziału noworodkowego wraz z pielęgniarkami, Pani Anna Jonczyk-Drzymała  Zastępca Burmistrza Miasta Lubliniec oraz przedstawiciel firmy Promed S.A.
Przedstawiciel firmy Promed S.A. w trakcie przekazania lamp przeszkolił personel oddziału w zakresie prawidłowej obsługi lamp.

Serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc, dzięki której nasi najmłodsi pacjenci szybciej wrócą do zdrowia.
10[1].12[1].

Utworzony: Czwartek 17 września 2020 21:21:08 przez: Łukasz Nowakowski