Już 35 tysięcy szczepionek podano w punkcie utworzonym przez Szpital Powiatowy w Lublińcu

Czwartek 13 stycznia 2022 08:19:11

Jubileuszową dawkę otrzymał Sławomir Jarosław Korczowski, mieszkaniec gminy Ciasna. Z tej okazji dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu Włodzimierz Charchuła wręczył zestaw upominków z logo powiatu.

Obecnie wykonywanych jest ok. 600 szczepień tygodniowo i są to w większości trzecie dawki.

Przypominamy, punkt szczepień znajduje się w Powiatowym Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9, na I piętrze. Rejestracja telefoniczna 735 208 038.

Poziom zaszczepienia mieszkańców

W województwie śląskim liderem pod względem największego odsetka w pełni zaszczepionych osób są Bobrowniki w powiecie będzińskim (64%), na drugim miejscu plasuje się stolica regionu – Katowice z wynikiem 63,6%. Trzecie miejsce to Psary z wynikiem 63,1%. Na terenie powiatu lublinieckiego najlepiej wygląda sytuacja w Lublińcu – 53,3 % w pełni zaszczepionych, na drugim miejscu uplasowała się gmina Herby- 51,4 %, a na trzecim Koszęcin (49,6%). Najgorzej pod względem poziomu zaszczepienia mieszkańców wypada gmina Pawonków (37,8%) i gmina Ciasna - tylko 38,0% w pełni zaszczepionych mieszkańców.

Autor: Wydział Informacji, Promocji i Kultury Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Utworzony: Czwartek 13 stycznia 2022 08:22:41 przez: Tomasz Lukosek