Dofinansowanie zakupu dwóch ambulansów z wyposażeniem

Czwartek 12 października 2023 08:02:40

cffcc9-pogkaretki.png

W dniu 25-09-2023 r. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nabór w ramach konkursu SMPL na wybór wniosków o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego dotyczącego wsparcia infrastruktury ratownictwa medycznego w zakresie zakupu ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) wraz z dodatkowym wyposażeniem.

W dniu 26-09-2023 r. SPZOZ w Lublińcu złożył dwa wnioski na dofinansowanie zakupu nowych ambulansów z wyposażeniem dla zespołów ratownictwa medycznego „S” i „P” w Lublińcu.

Maksymalna dopuszczalna kwota dotacji celowej przeznaczonej na dofinansowanie jednego wniosku o dofinansowanie wynosiła 600 tys. zł.

W dniu 11-10-2023 r. wyznaczono 121 beneficjentów (podmiotów) konkursu na dofinansowanie zakupu ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego, w tym nasz Szpital. Kwota otrzymanego dofinansowania dla Szpitala wynosi 1 mln 200 tys. zł.

Złożone przez SPZOZ w Lublińcu dwa wnioski zostały pozytywnie ocenione i przekazane do dofinansowania.

Wiceminister zdrowia Pan Marcin Martyniak poinformował na stronach Ministerstwa Zdrowia, że łącznie na zakup wszystkich ambulansów zostanie przeznaczone 72,4 mln zł. Celem konkursu było to aby po zakupie nowych ambulansów, w systemie ratownictwa medycznego, ambulanse nie były starsze niż 5 lat.

Nasze dwa wnioski dotyczyły wymiany ambulansów, które zostały wyprodukowane w 2016 r. i 2017 r.

Zgodnie ze złożonymi wnioskami postępowanie przetargowe, zawarcie umowy i dostawa ambulansów nastąpi w 2024 r.

Utworzony: Czwartek 12 października 2023 08:05:43 przez: Tomasz Lukosek