Informacja w sprawie zaopatrywania urazów chirurgicznych dzieci w SP ZOZ w Lublińcu

Sobota 21 września 2019 21:04:30

W związku z licznymi zapytaniami odnośnie przyjmowania dzieci z urazami i schorzeniami chirurgicznymi wyjaśniamy iż, Oddział Chirurgiczny SP ZOZ w Lublińcu jest upoważniony do hospitalizacji wyłącznie osób dorosłych (powyżej 18 roku życia). Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisuje ze Szpitalami Powiatowymi kontraktów na leczenie stacjonarne dzieci na Oddziałach Chirurgicznych.
W przypadku dzieci zgłaszających się do Izby Przyjęć z urazami lub schorzeniami chirurgicznymi, każde dziecko badane jest przez lekarza Izby Przyjęć i po wstępnym zaopatrzeniu skierowane jest do najbliższego Oddziału Chirurgii Dziecięcej
lub Poradni Chirurgii Dziecięcej. Wynika to z informacji Konsultanta Wojewódzkiego ds. Chirurgii Dziecięcej, który nakazuje powyższe postępowanie, gdyż leczenie schorzeń i urazów chirurgicznych u dzieci przebiega w inny sposób niż u pacjentów dorosłych. Należy to porównać do zachorowań dzieci, które nie są leczone przez internistę (lekarz dla dorosłych) tylko przez pediatrę. Ta sama odmienność dotyczy Chirurga i Chirurga Dziecięcego.

Wyżej wymienione postępowanie ma na celu wyłącznie dobro dzieci.

Utworzony: Poniedziałek 21 września 2020 21:04:28 przez: Łukasz Nowakowski