do góry
6b7424-eu.jpg
Znajdź numer telefonu do poradni, oddziału, pracowni...
Telefony
W sytuacji zagrożenia życia wybierz nr 112

Koperta Życia

Środa 9 czerwca 2021 10:38:02

 

 

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TWOJE I BLISKICH

Tu znajduje się koperta życia”

Na czym to polega?

Jest to zestaw składający się z plastikowej koperty, karty informacyjnej (ankiety), która zawiera podstawowe informacje o stanie zdrowia, lekach, uczuleniach oraz naklejki na drzwi lodówki, która informuje o obecności koperty życia wewnątrz lodówki. Skąd pomysł lodówki? Bo znajduje się ona niemal w każdym domu i ze względu na spore rozmiary, łatwo ją zlokalizować.

Po co to wszystko?

Celem projektu jest udzielenie sprawniejszej pomocy w przypadku zasłabnięcia osoby starszej, schorowanej, niepełnosprawnej czy samotnej. W razie wypadku, zasłabnięcia uniemożliwionego kontakt z właścicielem koperty, sąsiedzi, służby ratownicze, medyczne, policja, straż pożarna, straż miejska czy służby socjalne, mają szybki dostęp do podstawowych informacji . Dzięki przejrzystemu systemowi przechowywania dokumentacji medycznej udzielanie pomocy będzie szybsze, łatwiejsze, a co za tym idzie wzrośnie także szansa na efektywne działania ratujące życie i zdrowie chorego.

Po "koperty życia" można się zgłaszać się do siedziby Starostwa Powiatowego w Lublińcu, znajdują się one również w poczekalniach poradni w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu.

Aneta Konieczny

 

Zdrowie mieszkańców Powiatu Lublinieckiego jest dla nas najważniejszą sprawą. Przekazujemy w Państwa ręce „kopertę życia” z formularzem, który po wypełnieniu zawierać będzie podstawowe informacje o stanie zdrowia, zażywanych lekach, ewentualnych uczuleniach. W przypadku zasłabnięcia Koperta ta pomoże służbom medycznym podjąć optymalne czynności ratunkowe. Mam nadzieję, że akcja „koperta życia” wzmocni Państwa poczucie bezpieczeństwa, a służbom medycznym ułatwi przeprowadzenie skutecznej akcji ratunkowej.

Joachim Smyła
Starosta Lubliniecki

 

Zdrowie to najcenniejszy dar. Przekazując Państwu tę kopertę pomagamy zadbać o nie, szczególnie w trudnych i nagłych zachorowaniach. Dzięki kopercie udzielenie Państwu pomocy będzie szybsze, łatwiejsze, a co za tym idzie wzrośnie szansa na efektywne działania ratujące Państwa zdrowie i życie. Oprócz tej funkcji, najważniejszej, ratującej życie, „koperta życia” spełnia jeszcze jedną – budzi świadomość najbliższych seniora. Istotą tej inicjatywy jest zebranie w jednym miejscu bazy informacyjnej związanej ze stanem zdrowia. Warto zgromadzić w jednym miejscu wypisy ze szpitala, najnowsze badania, recepty, tak żeby w nagłej sytuacji każdy członek rodziny wiedział, że w tej kopercie, w tym konkretnym miejscu, zebrane są najważniejsze dokumenty związane ze stanem zdrowia.

 

lek. med. Adam Konina
Radny Rady Powiatu w Lublińcu

 

O ludzkim życiu decydują czasami minuty! Zachęcamy do poświęcenia czasu i wypełnienia formularza zawartego w kopercie. Dla ratowników medycznych przyjeżdżających do osoby starszej, samotnej takie informacje, to nieoceniona pomoc. Do kopert możecie Państwo włożyć również wyniki badań lekarskich, to w znaczący sposób ułatwi podejmowanie decyzji związanych z ratowaniem życia. Zachęcamy do włączenia się do akcji „koperta życia” nie tylko ludzi starszych, ale również osoby młodsze, chorujące na przewlekłe choroby.

 

lek. med. Lidia Mnich-Kościelna
Radna Rady Powiatu w Lublińcu

 

 

 

Pliki do pobrania:

Utworzony: Środa 9 czerwca 2021 10:41:01 przez: Tomasz Lukosek

Ilość wyświetleń: 159

Wyróżnione informacje

Chcesz uniknąć czekania na połączenie z rejestracją?
Zachęcamy do rejestracji elektronicznej,
która znacznie przyspieszy cały proces (już niebawem...)
Zarejestruj się
Jak do nas dojechać?

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę do szpitala

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę do szpitala
Strona powstała przy współpracy
z Powiatem Lublinieckim
1134ac-herb_powiat_lubliniecki_z_podpisem_rgb2.jpg