do góry
6b7424-eu.jpg
Znajdź numer telefonu do poradni, oddziału, pracowni...
Telefony
W sytuacji zagrożenia życia wybierz nr 112

Od 4 maja rusza – zorganizowany przez Powiat - Punkt Szczepień Powszechnych

Piątek 30 kwietnia 2021 12:13:24

 

Punkt zlokalizowany będzie w Powiatowym Centrum Usług Społecznych w Lublińcu  (PCUS) przy ul. Sobieskiego 9. Będzie czynny od poniedziałku do soboty, w godzinach 15.00-21.00. Ma być w nim wykonywane co najmniej 300 szczepień dziennie.

Punkty Szczepień Powszechnych są organizowane przez samorządy przy współpracy z podmiotem leczniczym. W przypadku punktu w PCUS jest to Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu.

Jesteśmy przygotowani organizacyjnie – mówi wicestarosta Tadeusz Konina – punkt otrzymał już pozytywną opinię Narodowego Funduszu Zdrowia, jest odpowiednio oznakowany, podpisane są również stosowne umowy z personelem obsługującym punkt szczepień.

W Punkcie szczepić się będą mogli nie tylko mieszkańcy powiatu lublinieckiego, ale także wszyscy zainteresowani. Jego działanie uzależnione jest od dostaw szczepionek, w przypadku problemów z ich dostawami terminarz szczepień będzie przeorganizowany.

Na szczepienie przyjeżdżamy dokładnie na określoną godzinę. Wejście do Punktu Szczepień Powszechnych to główne wejście do PCUS przy ul. Sobieskiego 9. Nad przestrzeganiem zasad sanitarnych i bezpieczeństwa czuwać będą żołnierze WOT, oni pokierują cię do miejsca, gdzie trzeba wypełnić stosowne dokumenty. Następnie pracownik punktu zarejestruje cię w systemie. Kolejny etap to kwalifikacja zdrowotna. Po jej pozytywnym przejściu następuje szczepienie. Żołnierz WOT pokieruje cię do strefy poszczepiennej, gdzie – zgodnie z obowiązującymi procedurami – odczekasz ok. 15 minut.

Numery telefonów do Punku Szczepień Powszechnych w PCUS w Lublińcu:
530 712 413, 530 711 452.

Autor: Wydział Informacji, Promocji i Kultury, Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Utworzony: Wtorek 11 maja 2021 11:41:27 przez: Tomasz Lukosek

Ilość wyświetleń: 165

Wyróżnione informacje

Chcesz uniknąć czekania na połączenie z rejestracją?
Zachęcamy do rejestracji elektronicznej,
która znacznie przyspieszy cały proces (już niebawem...)
Zarejestruj się
Jak do nas dojechać?

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę do szpitala

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę do szpitala
Strona powstała przy współpracy
z Powiatem Lublinieckim
1134ac-herb_powiat_lubliniecki_z_podpisem_rgb2.jpg