Oddział covidowy - decyzją wojewody - zawieszony

Piątek 7 maja 2021 08:44:15

Decyzją Wojewody Śląskiego z dniem 7 maja 2021 r. w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu zawieszony zostanie oddział covidowy.

Przypomnijmy, od 26 marca br. uruchomiono ponownie 22 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 2 łóżka respiratorowe z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Szpital przyjmował również zakażone koronawirusem dzieci.

W przypadku wzrostu zachorowań na COVID-19 szpital ma obowiązek przywrócenia łóżek w ciągu 72 godzin od momentu otrzymania polecenia w tym zakresie. W dalszym ciągu  szpital zapewnia 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Oddział covidowy apogeum obłożenia przeżywał w połowie kwietnia, kiedy zajęte były wszystkie łóżka i respiratory. Obecnie na oddziale przebywa kilku pacjentów, którzy – w zależności od stanu zdrowia – zostaną przeniesieni na inne oddziały szpitala, wypisani do domu lub przetransportowani do placówek, które nadal prowadzą oddziały covidowe.

Autor: Wydział Informacji, Promocji i Kultury, Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Utworzony: Piątek 7 maja 2021 08:46:15 przez: Tomasz Lukosek