do góry
6b7424-eu.jpg
Znajdź numer telefonu do poradni, oddziału, pracowni...
Telefony
W sytuacji zagrożenia życia wybierz nr 112

Otwarto aptekę szpitalną

Środa 22 września 2021 13:52:33

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu, 22 września, uroczyście otwarto aptekę szpitalną. Przecięcia wstęgi dokonali: starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk, przewodniczący Rady Społecznej SP ZOZ Jerzy Cyrulik i dyrektor SP ZOZ w Lublińcu Włodzimierz Charchuła.

Apteka mieści się w dobudowanym w 2011 r. skrzydle budynku szpitala, w którym znajdują się oddziały: pediatryczny, ginekologiczny, położniczy i noworodkowy oraz laboratorium.

- Powiat Lubliniecki otrzymał na adaptację części nieużytkowanego przyziemia dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 550 000 zł. Prace remontowe rozpoczęły się 24 marca br., a  zakończyły 2 września. Zakres robót budowlanych obejmował realizację pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami, m.in. magazynów wyrobów medycznych i leków, komory przyjęć i ekspedycji, to łącznie ponad 100 m2 – wyjaśniał starosta Joachim Smyła.

- Szpital ma ustawowy obowiązek  posiadać własną aptekę lub za pozwoleniem Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego dział farmacji szpitalnej. Apteka mieszcząca się dotychczas w strukturach Szpitala Powiatowego nie spełniała obowiązujących wymogów Prawa Farmaceutycznego. Od 8 lat próbowano pozyskać środki na sfinansowanie remontu apteki, która zgodnie z ustawą pełni usługi tylko dla szpitala i nie przewiduje możliwości sprzedaży leków pacjentom. Cieszymy się, że pomieszczenia zostały wyremontowane i dzięki temu możliwe jest zaopatrywanie oddziałów szpitalnych i innych komórek organizacyjnych w produkty lecznicze i wyroby medyczne – dodała kierownik apteki szpitalnej SP ZOZ w Lublińcu Anna Ploska-Pradela.

Przypomnijmy, w 2011 r. oddany został do użytku nowy pawilon Szpitala Powiatowego w Lublińcu. W momencie budowy nowego skrzydła - w związku z wyrównaniem kondygnacji istniejącego obiektu – uzyskano dodatkowy poziom, tzw. przyziemie. Już wtedy – dla lepszego funkcjonowania szpitala – planowano skonsolidować działy szpitala w jednym miejscu. Początkowo przyziemie było nieużytkowane, dopiero w 2016 r.  przeniesiono tu laboratorium, 5 lat później – aptekę szpitalną.

Autor: Aneta Konieczny; Wydział Informacji, Promocji i Kultury; Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Otwarcie apteki - Mirosław Włodarczyk-4.Otwarcie apteki - Mirosław Włodarczyk-2.Otwarcie apteki - Mirosław Włodarczyk-3.

Utworzony: Środa 22 września 2021 14:02:52 przez: Tomasz Lukosek

Ilość wyświetleń: 311

Wyróżnione informacje

Chcesz uniknąć czekania na połączenie z rejestracją?
Zachęcamy do rejestracji elektronicznej,
która znacznie przyspieszy cały proces (już niebawem...)
Zarejestruj się
Jak do nas dojechać?

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę do szpitala

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę do szpitala
Strona powstała przy współpracy
z Powiatem Lublinieckim
1134ac-herb_powiat_lubliniecki_z_podpisem_rgb2.jpg