"Pozyskanie ambulansu wraz z wyposażeniem na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu"

Środa 24 czerwca 2009 21:24:35

W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XII Bezpieczeństwo Zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia, Działanie 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą „Pozyskanie ambulansu wraz z wyposażeniem na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu”.

Umowa nr UDA-POIS.12.01.00-00-104/08-00 została podpisana 24 czerwca 2009 roku

Poziom dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniósł 85% tj. 305 796 zł.

Całkowita kwota projektu wyniosła 359 760 zł.

Realizacja powyższego projektu przyniosła następujące korzyści:

• wysoki standard techniczny ambulansów oznacza wysoką gotowość do interwencji i szybki dojazd do pacjentów oraz ich szybki transport do szpitala,
  • krótki czas oczekiwania na karetkę zwiększa efektywność w ratowaniu życia, co z kolei powoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa,
  • niskie ryzyko wypadku z powodu niesprawnej karetki oraz awarii w trakcie dojazdu poszkodowanego lub transportu chorego,
  • nowy i niezawodny sprzęt medyczny w wyposażeniu znacznie zmniejsza ryzyko, że z powodów technicznych pacjentowi nie zostanie udzielona niezbędna pomoc.

Utworzony: Poniedziałek 21 września 2020 21:27:43 przez: Łukasz Nowakowski