do góry
6b7424-eu.jpg
Znajdź numer telefonu do poradni, oddziału, pracowni...
Telefony
W sytuacji zagrożenia życia wybierz nr 112

Szkoła rodzenia

Szkoła Rodzenia w Lublińcu

Szkoła Rodzenia przy SP ZOZ w Lublińcu działa od 1997 r. W naszej Szkole Rodzenia uczymy Rodziców jak wspólnie przeżyć poród. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ciągle aktualizowanej wiedzy, przekazujemy przyszłym rodzicom wiadomości dotyczących zarówno porodu oraz pobytu w szpitalu, połogu, jak również opieki nad noworodkiem. Staramy się przy tym udzielać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Zajęcia prowadzone są w formie prelekcji edukacyjnych, z wykorzystaniem elementów ćwiczeń praktycznych. Oprócz tematów z zakresu medycyny, poruszamy również zagadnienia z zakresu psychologii, czy socjologii.

Dokładamy wszelkich starań, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy przyszłych rodziców. Do uczestnictwa w naszej szkole zapraszamy wszystkie przyszłe mamy (od 28 tygodnia ciąży) wraz z osobą towarzyszącą. Zajęcia prowadzimy w formie pogadanek w rodzinno – koleżeńskiej atmosferze. Kurs liczy łącznie 5 dwu-trzygodzinnych spotkań. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Przykładowe tematy w szkole rodzenia:

• przebieg ciąży i porodu,

• łagodzenie bólu podczas porodu,

• gimnastyka podczas ciąży,

• radzeniu sobie z problemami związanymi z ciążą, porodem i opieką nad niemowlęciem,

• rozwój dziecka,

• opieka nad noworodkiem i niemowlęciem,

• karmienie piersią

Program szkoły rodzenia obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Pierwsze traktują o rozwoju dziecka od poczęcia do narodzin, o nawiązaniu więzi z dzieckiem w okresie prenatalnym i po narodzinach, a także o stylu życia w czasie ciąży, fizjologii porodu, o połogu, zaburzeniach laktacji i karmieniu piersią, depresjach poporodowych i sposobach radzenia sobie z nimi oraz o roli ojca podczas ciąży, porodu i połogu. Natomiast zajęcia praktyczne obejmują pielęgnację noworodka, ćwiczenia dotyczące pozycji podczas karmienia, nauki odciągania pokarmu, ćwiczenia ogólnousprawniające, relaksacyjne i oddechowe.

Istnieje możliwość dostosowania programu do specjalnych życzeń uczestników. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach. Ciężarna oraz osoba towarzysząca mogą wybrać te tematy, które uważają za ważne i uczestniczyć w tych zajęciach.

W chwili obecnej w związku z sytuacją pandemiczną zajęcia prowadzone są online, zajęcia te są bezpłatne.

Zapraszamy przyszłych rodziców :)

Beata Kaczmarczyk
położna w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu
tel. 530 045 600

Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem "Dlaczego warto rodzić w Lublińcu" jak i zajrzenia do galerii zdjęć z oddziału.

Zachęcamy też do sprawdzenia strony -Niezbędnik Przyszłej Mamy - Czyli co zabrać ze sobą do szpitala

 

Autor: Aneta Konieczny, Wydział Informacji, Promocji i Kultury, Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Poród (5).Poród (10).Poród (3).Poród (8).Poród (13).Poród (1).Poród (6).Poród (11).Poród (4).Poród (9).Poród (14).Poród (2).Poród (7).Poród (12).

Utworzony: Środa 26 maja 2021 09:17:13 przez: Tomasz Lukosek

Ilość wyświetleń: 0

Chcesz uniknąć czekania na połączenie z rejestracją?
Zachęcamy do rejestracji elektronicznej,
która znacznie przyspieszy cały proces (już niebawem...)
Zarejestruj się
Jak do nas dojechać?

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę do szpitala

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę do szpitala
Strona powstała przy współpracy
z Powiatem Lublinieckim
1134ac-herb_powiat_lubliniecki_z_podpisem_rgb2.jpg