Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra również dla naszego szpitala

Wtorek 1 lutego 2022 07:56:37

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu  na Oddziale Noworodkowym i Pediatrycznym znajduje się wiele urządzeń opatrzonych serduszkami WOŚP, dzięki którym najmłodsi pacjenci mogą szybciej wrócić do zdrowia. Są to m.in.: aparat EKG, łóżka rehabilitacyjne, urządzenia do badania słuchu, aparat USG, stanowiska do resuscytacji noworodków, lampy do fototerapii, inkubatory i wiele innych.  Za to dziękujemy!

W chwili obecnej SP ZOZ w Lublińcu oczekuje na przekazanie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, aparatu USG FAST i torby pediatrycznej z przeznaczeniem dla Zespołu Ratownictwa Medycznego „S”.

„Przejrzyj na oczy” to hasło przewodnie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie WOŚP podkreślono, że "wzrok to najważniejszy zmysł człowieka". "Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje" - wskazano.

Pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy i około 1700 sztabów, w tym 90 sztabów zagranicznych, m.in. w Tokio, Sydney, Ankarze, a nawet na kole podbiegunowym Po raz kolejny padł rekord - do północy zebrano ponad 136 milionów złotych! Za te pieniądze kupione będą m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, synoptofory do pomiaru kąta zeza mikroskopy i stoły operacyjne.

Autor: Wydział Informacji, Promocji i Kultury Starostwo Powiatowe w Lublińcu

692aad-aparat_ktg_poloznictwo_2.2f0bbd-inkubator_noworodki.Img_6937.102710-bilirubinometr_noworodki.30a362-kardiomonitor_noworodki.0ee69d-aparat_ekg_pediatria.Cdf443-kardiomonitor_noworodki_2.

Utworzony: Wtorek 1 lutego 2022 08:01:32 przez: Tomasz Lukosek