Wybrano nowego dyrektora szpitala

Środa 29 lipca 2020 13:38:50

29 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się spotkanie z nowym dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu Włodzimierzem Charchułą, który rozpoczął pracę 3 sierpnia. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu w osobach: starosty Joachima Smyły, wicestarosty Tadeusza Koniny, sekretarz powiatu Sylwii Fronczek i skarbnika Jacka Fokczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Zarządu: Alojzy Cichowski, Leszek Matyja i Rufin Majchrzyk. Radę Powiatu reprezentowali: przewodniczący Krzysztof Olczyk, przewodnicząca Komisji Zdrowia Lidia Mnich-Kościelna i przewodniczący Komisji Uchwałodawczo - Legislacyjnej Adam Konina. Na spotkanie zaproszeni zostali również członkowie Rady Społecznej: Jerzy Cyrulik – przewodniczący oraz Sandra Malitowska i Zygmunt Tabor. Podczas spotkania nowy dyrektor przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania szpitala, odpowiadał również na pytania.

Koncepcję tę oparł m.in. na zmianach w zakresie poprawy efektywności świadczeń medycznych oraz zwiększeniu zadowolenia pacjentów z leczenia i warunków pobytu w szpitalu. Nowy dyrektor planuje wprowadzenie nowych świadczeń medycznych i skrócenie czasu oczekiwania na deficytowe usługi medyczne. Duże znaczenie przywiązuje również do kwestii rozwoju szpitala polegającej na podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, poziomu motywacji kadry oraz pozyskiwaniu najlepszych specjalistów. Za priorytetowe uważa jak najszybsze przygotowanie programu naprawczego, w którym zawarte zostaną m.in. informacje dotyczące koncepcji zwiększenia efektywności ekonomiczno-finansowej i zmniejszenia corocznej straty szpitala, która w roku ubiegłym wynosiła prawie 6 mln złotych. Dużą wagę przywiązuje do kontaktów międzyludzkich, zarówno jeżeli chodzi o komunikację na linii dyrektor – kadra lekarska, jak i podejście do pacjenta, nie tylko jeżeli chodzi o proces leczenia, który – poza skutecznością - powinien przebiegać w dobrej, przyjaznej atmosferze.

Autor: Aneta Konieczny

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lublińcu