ZAPISZ SIĘ NA TEST NA KORONAWIRUSA (SARS-COV-2)

Piątek 26 listopada 2021 10:11:31

Procedura postępowania

1.      Kontakt z lekarzem rodzinnym (najlepiej telefonicznie).

2.      Uzyskanie od lekarza rodzinnego e-skierowania na wykonanie testu na koronawirusa.

3.      Wykonanie telefonu do punktu wymazowego działającego przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, ul. Sobieskiego 9 (rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie),

4.      W punkcie wymazowym uzyskasz dokładny termin z godziną wykonania testu.

5.      Testy wykonywane są codziennie w godzinach 11:00-14:00 (w razie potrzeby godziny będą wydłużone).

6.      Na test należy przyjechać samochodem (wjazd od strony ul. Grunwaldzkiej) po wcześniejszej rejestracji telefonicznej w punkcie wymazowym.

7.      Test jest wykonany bez wysiadania z samochodu (prosimy o przyjazd punktualnie, aby  uniknąć czekania w kolejce).

8.      Test jest bezpłatny.

9.      Wynik testu jest do sprawdzenia w wersji on-line lub na Indywidualnym Koncie Pacjenta (IKP).

Możesz również zapisać się na test on-line

Aby otrzymać e-zlecenie on-line, musisz zalogować się przez profil zaufany na Indywidualnym Koncie Pacjenta (IKP) i wypełnić formularz. Zlecenie zostanie wystawione automatycznie w ciągu godziny.

Uwaga! Formularz mogą wypełnić osoby, które ukończyły 18 lat.

Co musisz zrobić:

1.    Kliknij „Wypełnij formularz” kwalifikacyjny.

2.    Po wypełnieniu formularza, otrzymasz informację, czy kwalifikujesz się na test w kierunku SARS-CoV-2.

3.    Jeśli tak, wybierz opcję zlecenie on-line.

4.    Zaloguj się przez profil zaufany.

5.    Uzupełnij dane. Potrzebny ci będzie dokument tożsamości.

6.    Wyślij zgłoszenie. Po wysłaniu zgłoszenia automatycznie zostanie wystawione zlecenie na test.

7.    Po wystawieniu zlecenia na test, otrzymasz SMS. Jeśli w twojej okolicy będzie wolny termin, w wiadomości dostaniesz propozycję miejsca i godziny. Jeśli nie, w wiadomości otrzymasz link do systemu e-Kolejka, w którym możesz samodzielnie wybrać miejsce i termin wymazu. Pamiętaj! Jeśli otrzymasz konkretny termin wymazu, przyjedź punktualnie, żeby uniknąć czekania w kolejce.

Wynik testu znajdziesz na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP).

Autor: Aneta Konieczny; Wydział Informacji, Promocji i Kultury; Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Utworzony: Piątek 26 listopada 2021 10:28:04 przez: Tomasz Lukosek